Jaargang nr. 24 2010 IN GESPREK MET... JANS EN LENA MIN Onze familie Wij zijn dochters van Petrus Min (Piet; 1884-1970), landbouwersknecht/schipper, en Catharina Verver (1884-1955). Onze ouders zijn in 1908 getrouwd en gingen in Bakkum-Noord wonen. Daar zijn vijf kinderen geboren: Klaas, Coba, Jaap, Johan en Trien. Vanuit Bakkum zijn ze verhuisd naar Limmen, in de Limmer Buurt. Daar zijn drie kinderen geboren, helaas alle drie overleden. De dokter had tegen moeder gezegd: "Als u in dit huis blijft wonen, zullen de volgende kinderen het ook niet redden. Want dit huis is veel te nat". Gelukkig kwam er een huis aan de Oosterzijweg vrij. Dat huis stond tegenover de boerderij van Arie Groot en de familie Kaandorp. Coba en Trien vonden het daar maar helemaal niks, want ze konden de jongens van Kaandorp niet uitstaan! De jongens van Kaandorp gingen in die tijd nog naar de Openbare Lagere School, dus dat werd elkaar pesten. Later is onze Coba met diezelfde Jan Kaandorp getrouwd. Zo zie je maar, het oude spreekwoord zegt het al: "waar je het meest van hebt te zeggen, kom je het dichtste bij te leggen". In het huis aan de Oosterzijweg zijn nog vier kinderen geboren: Jans, Piet, Lena en Agaath. Vader was eigenlijk metselaar, maar dat zag hij helemaal niet zitten. Hij wilde liever schipper worden. Na zijn diensttijd bij de Marine, is vader echt schipper geworden. Hij voer hoofdzakelijk benodigdheden voor de bollenkwekers en tuinders, onder andere zand en mest. Vader heeft ook wel vuilnis vervoerd naar het stort bij het Limmer Die. De mest kwam hoofdzakelijk bij de Friese boeren vandaan. Vandaar werd het met grote boten (van 100 ton) naar Purmerend gevaren. En vanaf Purmerend werd de mest door vader naar Limmen gehaald. Buiten vader waren Dirk en Klaas Kuiper de enige schippers uit Limmen die mest vervoerden. Het schippersleven Vader's beroep betekende dat moeder vaak in angst zat, want op het Alkmaarder Meer kon het flink spoken. Je moet wel bedenken dat er in die tijd geen telefoon of zo was. Het was een grote platte Waar je het meest van hebt te zeggen, kom je het dichtste bij te leggen 20

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 21