Jaargang nr. 24 2010 Bij de vele zaken die Jan Bedeke bezat, behoorde ook een glazen stopfles met kwik. Deze is in de grond onder onze keuken verstopt. Na de oorlog hebben mijn ouders en ome Jan Bedeke tevergeefs naar de fles gezocht. Zij beschikten niet over een metaaldetector; het zoeken werd gedaan met behulp van een breinaald. Uiteindelijk hebben zij het opgegeven. Het is dus mogelijk dat er onder de vloer van Rijksstraatweg 48 nog een stopfles met kwik ligt. De laatste dagen Het kan zijn dat de wellfare biscuits, die in de grote blikken gedropt werden, via de bakkers gedistribueerd werden. In de Limmerbuurt haalden wij met een aantal jongens die blikken op bij bakker de Jong en bonden ze met ijzerdraadjes aan elkaar, zij aan zij met de opening naar boven. Eerst één, dan een rij van twee, een rij van drie, enz. tot wij een breed vlot hadden met een spitse neus. Voor de stroomlijn werden voor aan weerszijden planken bevestigd. Met dit vlot hebben wij als echte vlootvoogden in de Limmer Voort gevaren. Bijltjesdag Ik herinner mij één geval van een moffenmeid, die kaal geschoren werd. Dat gebeurde op de Dusseldorperweg. Er stond een redelijk aantal mensen omheen. Een aantal "collaborateurs" die opgepakt waren, werden op de vrachtwagen, een groene Diamond T, van Winder door het dorp gereden. De vrachtwagen was voor dit doel uitgebreid met een kooi van kippengaas. De geruchten wilden dat één van de gearresteerden de beul van Amersfoort of Vught zou zijn geweest. Achter de vrachtwagen renden en fietsten mannen, één met het schuim om de mond, die de mensen in de kooi bespuugden, vuil naar hen gooiden en met stokken tegen de kooi sloegen, een waar volksgericht. Mijn vader heeft enige tijd als bewaker op Duin en Bosch gewerkt. Hij moest de geïnterneerde dames begeleiden naar hun werkplekken bij de conservenfabriek de Sleutel in Beverwijk en de chocoladefabriek van Verkade. 18

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2010 | | pagina 19