Jaargang nr. 23 2009 was jarenlang lid van de schaakclub in Heiloo. Hij heeft er mooie bekers mee gewonnen. In 2003 is hij overleden. Dan hebben we Piet. Die is naar Nieuw-Zeeland geëmigreerd in 1953. In die tijd was het zo, dat de regering emigratie promootte en zo nodig geld gaf voor de reis als je als boer wilde emigreren. Maar je moest wel iemand hebben die borg stond en waar je eventueel opgevangen kon worden in dat land. En je moest zeker twee jaar wegblijven. Piet is daar als knecht begonnen bij de familie Liefting, maar later is hij daar voor zichzelf begonnen als farmer. Nou, Piet woont nog steeds in Nieuw-Zeeland. Dan Jeanne. Zij was 15 toen moeder overleed. Zij is bij opa en oma in Alkmaar opgegroeid. Zij is getrouwd met Adriaan de Wit. Ze hebben vijf kinderen, die inmiddels ook al volwassen zijn. De kinderen zijn dol op hun oom Piet in Nieuw-Zeeland. Ze zijn daar al verschillende malen geweest. Dan heb je Annie. Die was ook kraamverzorgster van beroep. Ze was 36 jaar oud, toen ze met Cor Al trouwde. Vanaf toen woonde zij in Limmen, tot haar overlijden in 1999. Dan Truus. Ze was analiste, ze deed medisch research werk. Ze heeft eerst twee jaar in Italië gewerkt, daarna ongeveer drie jaar in Nieuw-Guinea. Ook heeft ze in Oeganda en Kenia gewerkt. Later, tot haar pensioen, is ze in het Tropisch Instituut in Amsterdam werkzaam geweest. Ze heeft vroeger wel eens in een tentje geslapen, zo vlak bij de olifanten. Nou, dat hoef je nu echt niet meer te doen. Nu woont ze in Heiloo. Dan heb je Joop. Hij is vier jaar na Piet ook naar Nieuw-Zeeland geëmigreerd. Hij had toen wel het voordeel dat Piet daar al zat, dus opvang was er. Joop hield erg van dammen en schaken. Toen hij op de boot naar Nieuw-Zeeland zat, heeft hij daar aan boord nog dam- en schaakcompetities geregeld. Hij werd daarvoor zelfs bij de hogere officiers uitgenodigd. Joop is in hetzelfde jaar als Wim, 2003, overleden in Nieuw-Zeeland. Joop was net als Piet farmer. Dan heb je Koos (Nico). Die heeft ook altijd thuis gewoond. Hij was een echte damliefhebber. Hij heeft in Alkmaar verscheidene prijzen gewonnen met dammen. Koos heeft de ambachtsschool afgelopen en is begonnen als meubelmaker bij de firma Eng in Uitgeest. Hij heeft voor onze Jeanne alle meubels gemaakt toen zij ging trouwen. Die meubels gebruiken haar jongens nog. Na een jaar of tien hield Koos het meubelmaken voor gezien. Hij vond het een stoftroep. 61

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 62