Jaargang nr. 23 2009 per jaar een dagtochtje aangeboden. Dat heb ik altijd heel leuk gevonden. Na mijn schooltijd wilde ik wel kraamverzorgster worden. Daarvoor heb ik een cursus kraamverzorging gedaan bij het Wit Gele Kruis aan de Emmastraat in Alkmaar. De toen bekende dokter Hogeveen gaf ons daar les. Je mocht in die tijd vrij snel de praktijk in, maar je moest zeker zo'n dertig bevallingen doen voordat je het diploma kreeg. Ook leerde je daar rapporten schrijven. Kraamzorg heb ik zo'n tien jaar gedaan, van Texel tot Castricum. In 1953, tijdens de watersnood, zat ik op Texel, in Den Burg. Op Texel was ook een stuk dijk doorgebroken. Daarom moest de vader van dat gezin 's nachts helpen met zandzakken. 's Nachts ging daar een wagen met luidsprekers langs om alle mannen op te roepen te helpen. Rector Bertrand van de kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood kwam vragen of ik op het rectoraat wilde komen helpen. Het was maar voor een half jaar. Rietje Bakker werkte daar, maar die wilde graag bij haar broer helpen omdat daar een baby kwam. Ik ging dat doen, maar toch moest ik 's nachts nog wel eens naar een kraamhuisje, omdat zuster Canisia, die ook kraamverzorgster was, dat 's nachts niet mocht doen. Na het bewuste half jaar kwam Rietje vragen hoe het mij was bevallen. Gelukkig goed, want eigenlijk wilde zij wel wat anders gaan doen. Zodoende ben ik blijven werken op het rectoraat. Daar was het altijd druk. Er woonden buiten de rector ook twee kapelaans. Zij hadden zorg voor de bedevaarten, het Julianaklooster, de Kinderkolonie in Bakkum, de zusters in Bergen en sinds 1963 kwamen daar ook nog de trouwtjes bij. Dat trouwen op de kapel was nog nieuw. De pastoors in de omliggende parochies waren daar niet zo blij mee. Het leverde wat extra geld op en dat was overal nodig. Dus kwamen de pastoors er tegen in opstand. Toen de bisschop bij een bedevaart was hier in de kapel, heeft de rector het meteen gevraagd. Het antwoord was: "Het is de dag van het bruidspaar, dus zij mogen het zeggen". Ja, en dan houdt het voor de pastoors ook op. Ik heb het daar 22 jaar erg naar mijn zin gehad." Het jongstepoepie... Kees, vertel jij eens wat! "Nou, het is eigenlijk allemaal vanzelf gegaan. Je werkt gewoon bij je vader. En dan denk je wel eens, van "later ga ik dit, of dat", maar 58

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 59