Jaargang nr. 23 2009 Stichting Oud-Limmen Ron Duindam, voorzitter 3 Een ander voorbeeld is de rubriek "Langs de Schulpvaart". Hiervoor hebben wij een schrijver weten vinden in de naam van Cees Druijven. Steeds meer Limmers weten de weg te vinden naar ons pand en de vraag naar foto materiaal neemt toe. Heeft u bijvoorbeeld de mooie serie foto's gezien in de Lantaarn? Een nieuw jaar met nieuwe ideeën! Zo zijn we op het idee gekomen om op 16 oktober een lezing te organiseren over de geschiedenis van de Abdij van Egmond. De schrijver van een in dit jaar te verschijnen boek over de Abdij heeft toegezegd dat hij deze lezing wil geven; tevens zal op deze avond zijn boek te koop zijn. In het boek komen een aantal nieuw ontdekte bevindingen aan de orde. Weet u overigens dat de bouw van de Abdij vóór het jaar 950 heeft plaatsgevonden? En dat het een nonnenklooster was? Wat te denken, dat de eerste graaf van Holland een Noorman was! U weet wel wat u vroeger op school leerde: de Noormannen die Dorestad regelmatig binnenvielen en verwoestten. Kortom, het belooft een interessante lezing te worden waar wij veel mensen een plezier mee zullen doen. Ook in dit boekje zult u weer een aantal mooie, leuke verhalen vinden; van een aantal staat Piet van der Steen aan de basis. Een schrijver die zijn sporen meer dan verdiend heeft. Steeds weer komt hij met bijzondere verhalen op de proppen en ondanks zijn hoge leeftijd blijft hij enthousiast en weet hij gelukkig van geen ophouden. Ook nu weer doe ik een beroep op u. Heeft u foto's welke van belang zijn voor Oud-Limmen, laat ons een kopie maken. Wij kunnen er veel Limmers een plezier mee doen.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 4