Jaargang nr. 23 2009 spelen liepen de onderwijzeres en onderwijzers buiten. Dat waren meester Mok, Meester Bruschke, meester Dujkersloot en juffrouw van Velzen. Tijdens dit lange speel"kwartier" werd er meteen maar even vergaderd. Dat bespaarde flink wat uurtjes na schooltijd. Dat het een spannende tijd was bleek wel uit het feit, dat Jan Dujkersloot elke dag om 14.00 uur de school verliet om naar Kerkweg 55 te gaan. Bij zijn ouders, die op dat adres woonden, luisterde hij dan naar radio Oranje. Meester Mok bleef graag op de hoogte van alle ontwikkelingen in deze spannende en bedreigende tijd. De ambtswoning van meester Mok aan de Dusseldorperweg 68 werd korte tijd later ook door de Duitsers gevorderd. De woning was eigendom van het kerkbestuur. Het kerkbestuur was, zoals net vermeld is, ook het schoolbestuur. Oorlogstijd of niet, de onderwijsinspecteur kwam poolshoogte nemen over het wel en wee in school. Op de fiets en met leren kappen om de benen, kondigde de inspecteur, de heer Dun, zich aan. Hij stelde destijds verplicht, dat elke fout mét een liniaal en met róde pen onderstreept moest worden.. Een leuk voorval hierbij was het volgende. Deze inspecteur ging achterin de klas staan en bekeek de lessen van de leerkracht. Na afloop hiervan kwam hij met de volgende mededeling: "De les was goed, maar biedt mij in ieder geval een volgende keer een stoel aan". Bij de volgende inspectie zou deze fout natuurlijk niet meer gemaakt worden. Het jaar daarop kwam dezelfde inspecteur weer langs voor de jaarlijkse controle. Direct werd hem natuurlijk de vraag gesteld "Kan ik u een stoel aanbieden?", waarop het antwoord kwam: "Nee, dank u". Wat de betreffende leerkracht toen zal hebben gedacht, zullen we maar in het midden laten. Toen alle kinderen nog voor de inbeslagname van het schoolgebouw les kregen vlogen er regelmatig vliegtuigen over. Iedereen vloog dan in paniek het gebouw dan binnen. Het gaf de indruk, dat je daar veilig zou zijn. Na de vordering van het schoolgebouw vlogen de kinderen het pand binnen, waarin ze 38

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 39