Jaargang nr. 23 2009 Kerstdiners waren altijd heel gezellig, hele families bij elkaar. Kerstervaring van Ria Terluin-Kaandorp Moeder was de hele dag aan het koken. Als 's avonds de oudsten thuiskwamen met kerstpakketten, waar veel vers in zat, kon ze weer de keuken in. 's Nachts gingen we allemaal met ons goeie goed met vader naar de nachtmis. Moeder bleef dan thuis om alles te versieren. Ik weet nog dat ik in de kerk alles van vader afkeek. Wanneer hij op zijn borst klopte of een kruisje maakte, dan deed ik dat allemaal na. Moeder had intussen de kerststal neergezet, want dat mocht nooit vóór Kerst! Het kind werd in de kerstnacht geboren en niet anders! Ze had achter ieder schilderij een takkie groen gestoken en ze had in de spiegel met zeep 'Zalig Kerstfeest' geschreven, maar echt heel sierlijk met een prachtige Z! Het mooie servies stond op tafel en we kregen een echte feestmaaltijd, die voor mijn gevoel best wel lang duurde. Maar dan opeens kreeg vader weer haast, want dan moest hij de stal in om de beesten te verzorgen. Als ik zo terugkijk, kan ik alleen maar zeggen: mijn ouders maakten er een geweldig Kerstfeest van! Ik denk er met veel dankbaarheid aan terug. Kerstervaring van Joke Ome Niek Beentjes wilde altijd het hele Angelus zingen. Wij als kinderen kregen allemaal een eigen kaars. Met de hele familie bij elkaar was het altijd erg gezellig. Volgend jaar zal in deze rubriek het volgende onderwerp hebben: herinneringen aan de kermis. De Redactie 32

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 33