Jaargang nr. 23 2009 moesten daar ook blijven slapen. Dat betekende op de mannenzaal, waar zo'n twintig van die oudjes sliepen met alleen een gordijn tussen de bedden. Je begrijpt wel, dat wij jongens in zo'n nacht het zonde vonden om onze ogen dicht te doen! Herinnering van Nel Signette Mijn vriendin Bets was thuishaler bij oudere mensen. Omdat een zus van mijn moeder uit Alkmaar voor het eerst mee zou gaan met ons naar de nachtmis, hadden we gevraagd of Bets bij ons wilde komen om op mijn jongste zusje te passen terwijl wij naar de kerk waren. Bets had alles mooi klaargezet en voor ons in de keuken thee ingeschonken. Zo kwam zij met een blad vol theekopjes naar binnen. Opeens, bam! Daar ging het blad met theekopjes en Bets begon te trillen! Alles vloog alle kanten op. Wij kinderen begrepen helemaal niet wat er aan de hand was. Mijn vader zei: "Haal een houten lepel!" Deze deed hij in haar mond omdat Bets haar lippen tot bloedens toe stukbeet. Dokter Van Oppen is gekomen. Ze moest meteen naar bed en zo is zij de kerstdagen bij ons gebleven. Als kind wist je niet wat een epileptische aanval was, maar het heeft ontzettend veel indruk op me gemaakt. Met Kerst moet ik altijd nog aan Bets denken. Herinnering van Gerda Vader Bruschke was met de kerstnacht nooit thuis, want hij moest het kerkkoor dirigeren. Hij ging op de fiets naar de kerk, midden in de nacht, en ontdekte op de hoek Visweg-Rjksweg dat onze poes achter hem aanliep. Vader is afgestapt en heeft het beest naar huis toe gejaagd. De volgende dag vroeg iedereen zich af waar de poes gebleven was. Wij gingen als kinderen op zoek, aan de kant van de weg en in de sloten gekeken (misschien was ie aangereden). Het arme beest was onvindbaar en we hebben hem ook nooit meer gezien. Kerstervaringen van Piet Admiraal (Hij is een broer van Siem Admiraal van de Rabobank) Ik wil enige herinneringen aan de kerstvieringen hier aan het papier toe vertrouwen speciaal tijdens de oorlogstijd. 30

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 31