Jaargang nr. 23 2009 l uisteren... doe jij je werk maar eens beter! En als ik jou aangesteld had om op mij te letten, dan hoor ik dat graag". In die tijd speelde de film 'Irma la Douce'. Die wilde ik graag zien. Het hoofd van de operatiekamer had zin om mee te gaan. Dus werd het wat laat, omdat we ook nog even koffie hadden gedronken. De portier had het nodig gevonden dat nog even te melden. Dus ik naar hem toe: "Ik vertel ook niet aan je vrouw, wat je hier allemaal uitspookt!" Hij kreeg alle kleuren van de regenboog, maar ik heb het wel gezegd. Maar ook in Limmen was het moeilijk. Ik stond na de mis buiten en iemand moest zo nodig zeggen: "Zo Jo, je hebt het niet volgehouden, hè?", waarop ik zei: "Ik heb twintig jaar voor niets hard gewerkt. heb jij dat ooit voor iemand gedaan?" Hij kreeg alle kleuren van de regenboog Het beste leek mij toen om zo ver mogelijk weg te gaan, bij familie en bij iedereen vandaan. Het was mijn keuze. In Breda kon ik gelijk aan de slag. Maar het betekende wel dat ik helemaal opnieuw moest beginnen. Ik kreeg daar een klein leerlingenkamertje van een paar vierkante meter en één maandsalaris. Gelukkig kon ik daar wel aan de slag als hoofd urologie. Ik ben daar gebleven totdat ik werd gevraagd in Etten-Leur als hoofdverpleegkundige in een verpleeghuis. Voordat ik daartoe besloot ben ik na mijn werk in dat verpleeghuis gaan kijken. Wat was het daar een trieste bedoening. Ouderen maar ook jongere mensen van zo rond de 40 zag je daar. Zo ongezellig allemaal! Voor mijn gevoel kon het beter. Daarom ging ik daar aan de slag. In eerste instantie voor twee jaren, maar het werden er zeven. Ik had het er naar mijn zin, alleen de samenwerking met de econoom ging niet zo goed. Ik gaf volgens hem teveel uit. Ik moest bezuinigen, vooral op de pampers. Toen heb ik gezegd: "Het zou goed zijn als jij je plas niet kan ophouden en voor drie maanden maar één pamper krijgt!" Vanaf toen had ik het helemaal verbruid bij die man. 23

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 24