Jaargang nr. 23 2009 niet naar één van de klagende dames, maar naar een vrouw die zijn vertrouwen zou krijgen. Nou was die vrouw waarschijnlijk zeer vereerd met het bezoek van de burgemeester bij haar in huis en op de vraag of zij rond kon komen met vijf gulden in de week was haar antwoord: "Ja hoor, burgemeester, dat is wel genoeg". Dat duurde echter niet zo lang meer, want de inflatie zorgde er voor dat alles snel duurder werd en daarmee gingen ook de vergoedingen een beetje omhoog. Nederland produceerde wel eenvoudige gewassen als groente, aardappelen, bonen, erwten, en natuurlijk zuivelproducten en eieren, maar een veelvoud van producten, waaronder de koloniale waren, moest uit het buitenland komen en dat kwam niet meer. Nederland kocht altijd heel veel graan uit Rusland en al spoedig werd ook dat een zwarte-handelproduct. Het weinige graan dat er was, werd gedistribueerd. In eigen land werd maar zeer weinig voor mensen geschikt graan verbouwd. Daarom ging men aan het experimenteren met inlandse granen, gemengd met gedroogde en gemalen erwten en bonen. Helaas leverde dat geen smakelijk boterhammetje op. Toch wist de gemeente een partijtje echt goed meel te bemachtigen en dat werd verkocht aan de Limmer bakkers waardoor ze een iets beter broodje konden bakken. Het kerkepad Onze vroede vaderen hadden het in die dagen niet gemakkelijk. De mobilisatie was maar één van de hangijzers. Die eerste decennia van onze twintigste eeuw was de techniek in opkomst en dat betekende dat de hele samenleving op de schop ging. Limmen kon niet achterblijven en zo waren er allerlei vernieuwingen 9 - "PS*T - 7 Het Kerkepad

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2009 | | pagina 10