Jaargang nr. 22 2008 Bovendien wees hij de raad op het voordeel: bedenk dat een telegram 25 cent per 10 woorden kost, terwijl je voor 30 cent 3 minuten kan spreken. De stemming leverde toch nog een verrassing op: Groot stemde tegen maar verder was iedereen voor, en toen Breedveld merkte dat iedereen voor was zei hij: "nou ja, laat ik dan ook maar vóór stem- men". En zo kreeg Limmen zijn eerste publieke telefooncel in 1905. De geest was uit de fles Toen de vernieuwingen eenmaal op gang kwamen was er geen houwen meer aan. Het moet een opwindende tijd zijn geweest. Na eeuwen waarin bijna niets gebeurde, behalve oeverloze discussies in de tweede kamer over algemeen kiesrecht en arbeidswetten, waar steeds de progressieven en conservatieven elkaar in de haren zaten, bleef in het land alles zoals het was. Maar nu er ineens zoveel technische vondsten in de wereld ver- schenen en de mensen er ook schik in kregen, ging het opeens veel sneller. De auto was uitgevonden, de fiets, het vliegtuig, elektrisch licht, waterleiding, wegenverharding, enzovoorts. Er verschenen palen langs de bermen van de wegen waaraan de bovenleidingen van de elektrische stroom werden geleid naar de lichtpunten langs de wegen, en ook naar de woningen. Weinig later kreeg Limmen een eigen telefooncentrale en de palen deden toen ook dienst aan de telefonische huisaansluitingen. Zelfs de radiodistributie heeft vóór WOII gebruik gemaakt van de palen langs de wegen in Limmen. Een nieuwe burgemeester Omdat burgemeester Nahuys naar een nieuwe gemeente vertrok kreeg Limmen een nieuwe eerste burger. Het werd Jonkheer van Fridagh. We schrijven 1906, en over dat jaar is veel te vertellen, maar laat ik mij voorlopig beperken tot een paar kleine zaakjes. 5

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2008 | | pagina 6