Jaargang nr. 22 2008 ZO WAS HET! Het zal een paar jaar na de oorlog geweest zijn, zo rond 1947. Naast ons aan de Rijksweg woonde de familie Wim en Jannie Metselaar. In de achterkamer bij hen woonde toen tijdelijk mevrouw Boot en haar dochter Jopie. Jopie was, net als ik toen, zesjaar oud. Jopie kreeg met Sinterklaas wel zo'n vier of vijf cadeautjes, veel meer dan ik! En dat terwijl ik echt wel lief was geweest... Toen ik aan mijn moeder vroeg hoe dat kon gebeuren, was het antwoord: "Bij ons moet de Goed Heiligman wel voor negen kinderen iets brengen, en bij Jopie maar voor één kind". Daar zag ik de redelijkheid wel van in. Maar er was een probleem. Ik had thuis aardig wat broertjes en zusjes. Jopie was maar alleen en dat vond zij maar niks! Zij wilde ook wel eens een broertje of zusje erbij. Tja, wisten wij veel dat daar meer voor nodig is... Het enige dat wij wel wisten, is dat de ooievaar de kindjes bracht. Zo'n beest kon je lokken met een kikker. Dus wij samen naar de 'breje beek' en daar een paar kikkers gevangen. Op die beesten deden wij dan een stoeptegel, zodat ze na drie dagen mooi plat werden. Dan kon je zo'n beest met een wasknijper aan de waslijn hangen. We hadden drie kikkers opgehangen. Als daar de ooievaar nog niet op af kwam! We hebben een maand of wat afgewacht. En ja, hoor, de ooievaar kwam... Laat dat stomme beest nou weer bij ons een kindje brengen en niet bij Jopie! Ja, op zo'n manier krijgt je vertrouwen wel een deuk. De grote bekoring van het verleden schuilt daarin Dat het voorbij is. Oscar Wilde NIEUWS 62

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2008 | | pagina 63