Jaargang nr. 22 2008 boot naar buiten te krijgen. Eentje die ook bij Valkering werkte, net als mijn vader, Cor van Job (Zonneveld) genaamd, heeft er een gedichtje over geschreven. Het heeft ook in een krantje gestaan. Ik denk dat het zo ging... Halló Halló Nu kunt ge varen Zo als wellicht niet ieder weet De boot van Hannis is gereed En is iedere dag van 5 tot 10 Op het erf bij Cor Groot te zien Moeite noch koste zijn gespaard En het werk is een bezoek dubbel waard Hoe de eigenaar zich laat ontbieden Zal tewaterlating op Stet geschieden Met de muziek voorop gaat men er henen De Harmonie zal zijn medewerking verlenen Dan wordt verzocht, zoals groot en klein Bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn De eerste reis in het kille nat Zal zijn naar de Marine stad En valt het weer een beetje mee Dan gaan ze terug over de Noordzee Er is plaats voor een man of zes Wij wensen hen met hun reis succes Wij kinderen gingen met die boot op het Stet varen. Eigenlijk mocht het niet, vader had hem aan de ketting gelegd. Maar wij kinderen trokken het paaltje uit de grond en gingen toch. Toen mijn vader het ontdekte, moest hij er alleen maar om lachen." Het was wel een eind lopen naar school? "Ja, zo'n drie kwartier. We moesten het spoor over. Ik herinner me nog van mijn broertje Johan, die was een keer onder de slagboom van de trein gekropen. Mijn oudste zuster rende erop af. Moeder, die net voor de ramen stond, die riep: "Oh God, daar gaan mijn oudste 47

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2008 | | pagina 48