Jaargang nr. 22 2008 Zomerdag moesten wij om vijf uur opstaan om in de tuin te helpen. Dan gauw een broodje eten, haren kammen en invlechten en daarna met de broodzak mee naar school. Mijn moeder bakte zelf brood en soms was het nog warm. Dan rook de hele klas ernaar. Voor ons huis stonden drie grote kastanjes. leder had thuis zo zijn taak. 's Avonds moesten wij meiden aardappels schillen en boontjes afhalen voor de volgende dag, of kousen stoppen. Vaak zongen we daarbij. Wij hielden thuis erg van zingen. De tuin naast ons was van Siem Liefting. Er was wel eens een tijd, dan kwam hij alle dagen dezelfde dagen dezelfde aardbeien wieden, zodat hij het zingen kon horen. Ik weet nog dat een neef van ons uit Egmond-Binnen langskwam met een paar vrienden. Eentje zei, toen hij ons hoorde zingen: "Als ik zulke vlooien in mijn hemd had, dan verschoonde ik me nooit meer!" Mijn vader teelde ook citroenbonen. Als die gedroogd waren, moesten ze gepeld worden. 's Avonds kregen de meiden een struik voor hun neus, die we moesten doppen. Ondertussen vertelde vader prachtige verhalen. Een keer gebeurde het dat moeder nog niets voor Sinterklaas had. Volgens vader kon dat niet. Hij is tegen de avond naar de duinen gegaan en alsof lieve Heertje met hem was, hij ving de één na de ander, en is met dat spul naar de poelier gegaan. Met de opbrengst ging hij naar zijn broer in Egmond-Binnen, die daar een winkeltje had. Zo werden de stoeltjes alsnog mooi gevuld. Daar zat altijd tekenspul bij. Wij houden allemaal erg van tekenen, dat zit in de familie. Een nichtje van ons is er bekend om. Onze zoon kan het ook goed. Mijn vader had wel zo'n mooi handschrift. Als hij onze rapporten moest tekenen, dan deed hij dat met van die prachtige krullen aan de letters. Maar één van de mooiste verhalen over mijn vader is dat hij samen met Cor Groot een zeilboot ging bouwen. Hij deed dat op zolder. Toen de boot eindelijk klaar was en ze hem naar beneden wilden brengen, bleek hij niet door het zolderluik te kunnen. Ze moesten het raam en de nodige stenen uit de muur slopen om de 46

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2008 | | pagina 47