Jaargang nr. 22 2008 In de winkel van Cor Nuyens had ik een hele mooie pop gezien. Ze had een mooi blauw jurkje aan en een geel strooien hoedje op met een takje blauwe kaapse viooltjes. Op school hadden we net een heel mooi liedje geleerd, dat heel toepasselijk was. (Toen ik op bezoek was bij Rie Dujkersloot in de Cameren-kon zij dit versje nog woordelijk opzeggen. Ik wilde dit niet aan jullie onthouden.). Herinneringen uit de schooltijd van Grietje Duijkersloot Ik ging naar de openbare school in de Limmerbuurt. Op het schoolplein stond een slijpsteen. Daar ging je de griffels slijpen, dan kwam er een mooie scherpe punt aan. Die griffen stopte je in een griffeldoos. Die doos was langwerpig en had een schuifdeksel. We hadden ook een sponzendoosje, met aan beide kanten een dekseltje. De ene kant was voor het sponsje, de andere kant was voor het doekje, waarmee je jouw leitje schoonmaakte. De doos was op het laatst heel roestig. Met Sinterklaas kregen we dan vaak weer een nieuwe. De jongens waren altijd aan het knikkeren, hoepelen of tollen op het plein. De meisjes waren bijna altijd aan het touwtje springen, op klompjes en met een hoedje op. We gingen naar de Mariaschool, toen die bij het Maria-oord gebouwd was. Daar kregen we les van de nonnen en schreven we met potloden in een schrift. We kregen ook gymnastiekles van ze. De zuster sloeg met een aanwijsstok de maat op de houten vloer. Wij moesten dan op de maat lopen. Als pastoor jarig was, dan hadden we een feestdag. We moesten dan mooie gymnastiekuitvoeringen doen met mooie gekleurde linten. Er waren ook veel voordrachten. Ik heb met Piet Kuys een vers gedaan, die ik nog helemaal uit mijn hoofd kan opzeggen. Dit was een bloemlezing uit het dagboek van Grietje Duijkersloot. Ze werd op 23 februari 1906 geboren en ze is op 21 september 1997 op 91 -jarige leeftijd overleden. 43

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2008 | | pagina 44