Jaargang nr. 22 2008 VOORWOORD Geachte donateur, Hier voor u het nieuwe boekje van Stichting Oud Limmen. Diverse schrijvers hebben een bijdrage geleverd, waardoor er hopelijk voor elk wat wils instaat. Als voorzitter moet mij even iets van het hart: 'Limmen - het mooiste geestdorp van Nederland' Deze zin heb ik uit het Rapport Zandzoom van de gemeente Castricum gehaald. Ooit was Limmen een 'bloeiend' bollendorp; vandaar dat wij ons op de donateuravonden hebben gericht op dit bijzondere verleden. Nu zijn er geen bollen meer, maar huizenbouw. Daar is niets op tegen, veranderingen en ontwikkelingen horen bij het leven, mits dit weloverwogen en passend gebeurt. Het verleden is niet los te zien van het heden! Het mooie van Limmen was en is gelegen in de open gebieden aan de randen van het dorp. Dit in tegenstelling tot Heiloo, dat rondom door bosaanplant is omgeven. Aan de zuidkant van ons dorp blijft een groot open gebied gehandhaafd. Volgens het provinciebestuur van Noord Holland betreft het een uniek gebied met een open karakter aansluitend op het duin en kustgebied. Bij de ontwikkeling van het Plan Zandzoom gaat slechts een smalle groenstrook het onderscheid tussen Limmen en Heiloo vormen. Waarom het behoud van het geestdorp-karakter voor de noordkant van Limmen niet geldt, daarvan zegt de provincie dat dit de verantwoordelijkheid is van de gemeente Castricum en niet van de provincie! Op de bijeenkomst van de stichting met de lange naam maakte onze burgemeester duidelijk dat Zandzoom tevens een overloop gebied wordt voor woningzoekenden uit de regio Schiphol en Haarlemmer- meer! lnbreiplannen en dus behoud van een grotere afstand tot Heiloo zou in onze optiek een betere keuze zijn, omdat daarmee de unieke vorm van dit geestdorp beter kan worden gewaarborgd, terwijl het aantal te bouwen woningen gestand kan worden gedaan. 2

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2008 | | pagina 3