Jaargang nr. 22 2008 DE JEUGDJAREN VAN MARGARETA "GRIETJE" DUIJKERSLOOT (geboren: 23-02-1906, overleden: 21-09-1997) Grietje Duijkersloot heeft er altijd spijt van gehad, dat zij, in haar jeugd geen dagboek heeft bijgehouden. Toch heeft ze geprobeerd zo veel mogelijk herinneringen uit die tijd terug te halen en op te schrijven. We lezen straks, wat haar is bij gebleven. Even voorstellen. Wie was Grietje Duijkersloot eigenlijk? We duiken even terug in de tijd, om een klein beeld te schetsen van haar familie. Grietje Duijkersloot is geboren op 23 februari 1906 aan de Hogeweg in Limmen. Zij is overleden op 21 september 1997. Zij is 91jaren oud geworden. Haar vader was Jacob Duijkersloot. Haar moeder heette Trijntje Nuyens. Grietje woonde een lange tijd aan de Middenweg in Limmen, op de plek waar nu de familie Hollenberg woont. Grietje was de oudste dochter van het gezin Duijkersloot. Daarna volgden nog vier kinderen. zus Rie, die in de Cameren woont en op 2 maart 2008 negenennegentig (99) jaar hoopt te worden zus Tonia, die 82 jaar is geworden zus Neelie, die Nel werd genoemd en 92 jaar heeft geleefd broer Anton, die binnenkort 93 wordt Ook hij woont nu in de Cameren. (Rie en Nel hebben het naaischooltje aan de Pagelaan gehad, waarover in een eerder boekje is verteld.) Vader Jacob Duijkersloot overleed op 43-jarige leeftijd. Moeder Trijntje bleef achter met vijf kinderen. Engel Valkering uit Limmen was ook weduwnaar geworden. Ook hij bleef achter met vijf kinderen. Trijntje Duijkersloot is later met Engel Valkering getrouwd. Het gezin bestond dus meteen uit twaalf personen. Zo ging dat in die tijd. Ze woonden met z'n allen aan de Hogeweg in het lange huis, waar nu John en Wilma Nuyens wonen. 35

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2008 | | pagina 36