Jaargang nr. 21 2007 meen kiesrecht. De links-liberalen en sociaaldemocraten bleven strijd leveren voor kiesrecht voor iedereen. Voor confessionelen en rechtsliberalen was dat echter toch een brug te ver. Er zou nog heel veel water door de Rijn stromen voor ook zij zich gewonnen moesten geven. De gemeenteraad van Limmen In het jaar 1910 was baron Van Fridagh burgemeester van Limmen. Zijn wethouders waren Klaas de Jong en Piet Kuys. De raadsleden: J. Kleef, C. Pepping, C. Vis, W. Kooy, en T. Valkering. Op de agenda stonden waardevolle verbeteringen voor de samenleving, maar zoals dat altijd ging e,n zal gaan: niet iedereen vindt het waardevol of zinnig. En daarom is er discussie. Naar goed democratisch gebruik maakt tenslotte de meerderheid de dienst uit. Zo hier en daar was een olielamp op straat en die moesten wel elke dag worden aangestoken. De lantaarnopsteker Jaap Schol had ontslag genomen en een nieuwe opsteker was er nog niet. En dan de zandwegen. Dat was een ellende voor al die mensen die er aan de zandweg woonden of er door moesten. Maar het ergste was het voor mensen die met land- of tuinbouwproducten met karren (vaak handkarren) naar een bestemming moesten. Die mensen probeerden natuurlijk om daar verbetering in te krijgen en soms met succes. Er was een verzoek binnengekomen van bewoners van de Hogeweg nl. Jan Levering, Cor Verweel-Vooren, Piet Vooren en Willem Kooy. Hun verzoek was om het stukje vanaf Krokkenburg tot de Molenweg te verharden. Het stukje Molenweg (nu BN.straat) vanaf de Rijksweg tot het kruispunt met de Hogeweg was al verhard. 6

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2007 | | pagina 7