Jaargang nr. 21 2007 naar de tweede ronde enzovoorts- Wegens het grote aantal deelnemers moesten de winnaars veel keren rijden voor zij in de finale zaten. Dat was ook het geval van Arie. Hij wist steeds bij de eerste twee te finishen, maar een gozer die heel goed en snel kon schaatsen bleef hem wel steeds voor. Die jongen was dus favoriet, en daar moest Arie dus maar rekening mee houden. Waarschijnlijk had de jongen daar zelf ook zo over gedacht en daar kon Arie gebruik van maken. Dat heet "overschatting". In de finale ging het tussen de favoriet en Arie om de eerste en tweede prijs en Arie stond over zijn hele lichaam gespannen aan de start. Toen het "AF" klonk stortte hij zich als een razende storm naar voren en hij wist heel goed bij zijn tegenstander te blijven. Uit tactische overwegingen ging hij niet voorbij en daardoor kon hij een beetje reserve sparen voor de laatste meters. Zijn tegen- stander dacht waarschijnlijk al dat hij-en-hij-alleen toch winnen kon en daarom kon Arie dat kleine beetje reserve gebruiken om hem op die laatste paar slagen net een paar centimeters voorbij te komen op de finish en daarmee de eerste prijs te winnen voor Anne en haar kinderen. Anne was daar terecht dolblij mee en Arie kon bij Anne niet meer stuk natuurlijk. Dat waren een heleboel heerlijke spullen waaronder spek en bonen en daarmee kon je toen heerlijke maaltijden bereiden. Uitgebakken spek met bonen of erwten was toen een feestmaal, en eerlijk gezegd: dat is het nog steeds... P.A.van der Steen 62

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2007 | | pagina 63