Jaargang nr. 21 2007 tegel vandaan, rolde je in een ouweltje en dan zo doorslikken. Grote kans dat je niet ziek werd. Om bijvoorbeeld eczeem te genezen, moest je ochtendurine eroverheen gieten. En wat wij zelf wel eens moesten van moeder, was weegbree bladeren plukken. Als je ergens een zere of open plek had, gebruikte mijn moeder die bladeren. Ze spoelde ze af met regenwater, legde de bladeren op de zere plek met een doek eroverheen, en de volgende dag was het al aardig bijgekomen. Over regenwater gesproken, moeder doet de was haar hele leven al alleen maar met regenwater. Wij hebben onder de tuin twee grote reservoirs waar altijd genoeg regenwater in zit. Als de wasmachine aanstaat, weet moeder precies op welk tijdstip er vers water bij moet en dat vult zij dan handmatig bij. Ook heeft ze planten staan die al dertig jaar oud zijn, dankzij het regenwater!" "Moeder wou eens interessant wezen... Dus had ze voor de Kerst een kunstkerstboom gekocht. Ik (Rinus) was toen een jaar of zestien en kreeg net een beetje snot in mijn neus. Dus ik zei: "Moeder Alie, dat is geen smoel, klap dat kreng d'r uit! Jij krijgt van mij, zo lang als je leeft, een echte kerstboom, opgetuigd en wel" Afgelopen jaar was het de veertigste keer dat ik voor moeder een kerstboom heb opgetuigd, afgetuigd, en de kerststal gezet. Ik kon toen ook niet weten dat het voor zo'n lange tijd zou gelden... Ik doe het graag voor haar en nu hoef ik nooit te denken: wat moet ik moeder geven voor de Kerst?" Beste me vrouw Admiraal, Dank u wel voor de gezellige middag. Ik ben het helemaal met uw jongens eens: u bent een lief, gezellig en makkelijk mens. Iemand om van te houden. Ik hoop voor u en voor de kinderen, dat er nog veel leutochtenden mogen komen. Gerda Kuyper-Bruschke 50

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2007 | | pagina 51