Jaargang nr. 21 2007 die heb je gewoon! En dan nu, als het kan, ga ik 's zondags nog wel naar de kerk. Vaak haalt Truus Kejzer me op. Maar met een slechte weg, dan blijf ik thuis. Dan zeggen de jongens: "Moeder, je gaat maar naar Peter Denneman!" (de kerkdienst op deTV). Peter kennen we nog van vroeger. En verder houd ik nog van sokken breien. Praten, televisie kijken en breien tegelijk' Uw man was bouwvakker? "Niek was timmerman. Hij had het altijd druk. Na zijn werk deed hij vaak wat klussen bij kennissen of buren. Ook zorgde hij altijd dat er genoeg voorraad in huis was. Groenten van zijn volks- tuintje, aardappels, kaas van de fabriek, en het hok vol brandstof. Want, stel dat het een strenge winter zou worden met veel vorst- verlet! Dan was er tenminste voorraad. Pandoeren vond hij ook prachtig. Eén keer per week, telkens bij iemand thuis. Hij speelde dat met Jaap Kejzer, Jaap Stuifbergen, Dirk Valkering en Siern van Veen. Tijdens het kaarten hoorde je van die kreten: "Polle! "Stoet! Praatje! of "Vrut maar! Dat allemaal in een kamer, die blauw zag van de rook. Al was dat wat gezellig. Ook was mijn man gek van Solexen enzovoorts. Eerst had hij een Eitje, maar later een Berini M3 met rol- aandrijving op het achterwiel. En voetballen! Niek was natuurlijk voor Limmen 1, net als Piet Pepping van verderop. Alleen Piet kon het niet verkroppen als Limmen 1 verloren had. Piet groette ons altijd, maar als Limmen 1 verloren had, dan keek hij de andere kant op. Dan ging Niek juist voor het raam staan, alleen maar om een beetje te jennen' Nog een paar familie anekdotes van de kinderen: 'Precies weet ik het niet meer, maar ik heb dit nog eens van tante Riek gehoord. Vroeger wilde niemand de kermis missen, het was het feest van het jaar. Om ziek worden te voorkomen, nam je een ouweltje met pissebedden. Die pissebedden haalde je onder een 49

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2007 | | pagina 50