Jaargang nr. 21 2007 Piet Komen aan de overkant. Ik ben bij de familie Meyer gebleven tot aan hun overlijden. Ik had al kennis aan Niek Admiraal in deze tijd, en ik heb aan de kinderen van Meester Meyer gevraagd of ik het huis mocht huren. Niek en ik zijn in 1942 getrouwd en we hebben hier altijd gewoond' Dus u woont hier al zeker 70 jaar? "Ja, dat kan je wel zeggen. Vanaf dat dit huis bestaat, woon ik hier!Tjdens de oorlog is het ook nog gevorderd door de Duitsers. Dat was in 1944. Niek en ik hadden toen onze oudste, er zomaar uitgezet. 'ik had puur de straal in, ik dacht: Mathé, al en we werden stikken jullie maar!" Wij hebben in die tijd bij Ome Ber en tante GuusAdmiraal gelogeerd. Toen we weer terugkwamen in ons eigen huis, kreeg ik puur de straal in. Ze hadden de hele boel verruweneerd en overal hadden de Duitsers grendels op gedaan! Ik dacht bij mezelf: "dat doe je bij je eigen thuis toch ook zo niet!" Later zijn ze nog een paar weken hier geweest. Nadat Niek en ik alles weer een beetje opgeknapt hadden, werd er wéér gebeld. Ik dacht: "Oh God, straks verruweneren ze weer de hele boel en lopen zo weg! Stikken jullie maar, ik hou me mooi niet thuis!" Ik was toen in verwachting van de tweede, onze lneke. Later zijn Rinus en Piet er nog bij gekomen. Nu zijn er inmiddels elf kleinkinderen, tien achterkleinkinderen en de elfde is op komst. Mijn man is in 1971 overleden. Ik woon hier nog steeds lekker en elke dag komt één van de jongens wel even langs. Ik denk dat ze dat vast samen hebben afgesproken! En maandagochtend hebben we altijd leutochtend met elkaar' Heeft u hobby's? "Ja, zingen! Dat heb ik van mijn vader. Hij zong altijd tijdens het werk en hij is vijftig jaar lid van het kerkkoor geweest. Zelf heb ik 47

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2007 | | pagina 48