Jaargang nr. 21 2007 VOORWOORD In dit voorwoord wil ik nu eens niet met een terugblik beginnen over het afgelopen jaar maar een actueel onderwerp aanvoeren. Op onze drukbezochte en zeer geslaagde donateuravond van 26 januari heb ik ten overstaan van de burgemeester aangegeven dat de renovatie van het voormalige schoolgebouw/brandweer- kazerne de status van monument verdient. De bevolking van Limmen heeft vele herinneringen aan dit ongeveer 140 jaar oude pand. Uit in ons bezit zijnde foto's en tekeningen is gebleken dat de voorgevel van dit pand met zijn gebogen ramen een voor de omgeving opvallende en karakteristieke uitstraling had. Het dorp Limmen beschikt nauwelijks over panden van aanzien of panden met een bijzondere herinnering; voor het gemeente- bestuur een uitgelezen kans om ten aanzien van de bevolking van Limmen eens te laten zien wat wordt bedoeld met de door de politiek gebruikte uitspraak "de ontwikkeling van de hoek Schoolweg, Zuidkerkenlaan tot een museale hoek", een uitspraak die al 12 jaar geleden is gedaan en waar tot nog toe niets van te merken is. Het kan niet zo zijn dat de stichting Bollenmuseum, een kleine stichting zonder donateurs en zonder financiële middelen wordt opgezadeld met een pand waar vanaf de fundering tot en met het dak grote reparaties en vernieuwingen dienen te gebeuren, gepaard gaande met zeer hoge kosten. De pui van het totale gebouw is slecht, het gedeelte waar de Brandweerkazerne was gevestigd is er zeer slecht aan toe, het kozijn is door het gewicht van de gevel aan het doorzakken. De daken zijn zwaar aangetast door houtworm en dienen te worden vervangen. Het pand over dragen in de huidige toestand is niet haalbaar! Ook staat een verdere samenvoeging van de stichting Bollenmuseum met de 2

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2007 | | pagina 3