JAARGANG NR. 20 2006 Houden en dus werd besloten om het maar voor rekening van de kas te nemen. Alles goed en best, maar dat bracht het jaarlijks batig saldo weer in gevaar. Het gevolg daarvan was weer dat de schuld niet kon worden afgelost en zo kreeg het bestuur nogal eens probleempjes op te lossen. De besparing Maar een van de bestuurders riep: Eureka! Hij had de oplossing. In de statuten stond dat de overledene per rouwkoets werd vervoerd vanaf het sterfhuis naar de kerk en vervolgens grafwaarts werden gedragen. Welnu, sommige leden woonden zo dicht bij de kerk dat die niet per koets, maar door de dragers te voet kon- den worden vervoerd. Dat spaarde een koets uit en dus geld. Eventueel een kleine wijziging in de statuten en het was geregeld. Dat zou worden voorgelegd op de eerstvolgende algemene ledenvergadering. Het financiële beleid van de vereniging overziende kan je vaststellen dat er bijzonder wijs met de centjes is omgesprongen. De tering werd naar de nering gezet, en zij lieten zich niet gek maken als er leden opstonden met prachtige plannen. Die mensen waren dan bij begrafenissen geweest in andere plaatsen waar zij de nieuwste snufjes zagen. Het bestuur deed zulke voorstellen altijd af met: 'Daar is geen geld voor' De jaarlijkse batige saldi lagen zo ongeveer tussen de driehonderd en duizend gulden. Daar werd met kleine beetjes van afgelost en de rest ging naar de reserve waar eventueel nieuwe aanschaf uit werd betaald. De Penningmeester kreeg ieder jaar bezoek van een door de algemene ledenvergadering benoemde financiële commissie. Zeg maar kascontrole. Dat waren ieder jaar anderen, ook al kwamen vaak dezelfde namen later weer terug. Een kleine greep uit 58

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 59