JAARGANG NR. 20 2006 Het krediet werd in de loop van de jaren steeds met kleine bedragen afgelost, maar daar deed de geldgever overigens nooit moeilijk over. De contributie werd als volgt vastgesteld: Personen tot 40 jaar, inleggeld: fl 0,25 contributie: fl 0,01 per week van 40 tot 60 0,50 0,02 boven 60 1,00 0,03 In 1934 kwam er een kleine wijziging. Personen boven 60 jaar 5 ct en men moest ook drie maanden lid zijn om recht te hebben op hulp. Het waren weliswaar geen grote bedragen, maar ze moesten wel wekelijks worden opgehaald. Kees Erkamp meldde zich spontaan als vrijwilliger om als bode die klus op zich te nemen. Hij hoefde er geen geld voor te hebben, zo zei Kees. In latere jaren vond de vergadering dat Kees er toch wat voor moest hebben en er werd voorgesteld om hem fl 25,- per jaar te geven. In een groots gebaar zei Kees nog dat het niet hoefde maar het kwam er wel van. Kees Erkamp was bestuurslid maar hij was ook drager, en nog wel de voorzitter van het dragers corps. Hiertegen kwamen de dragers in verzet. Zij vonden dat die functies niet verenigbaar waren omdat hij als voorzitter van de dragers en lid van het bestuur nooit beider belangen kon behartigen. Daar zat wat in, vond Erkamp ook en hij bedankte voor het bestuur maar bleef welzijn bodedienst vervullen. Voor hem in de plaats kwam Jan de Winter in het bestuur. De Voorzitter overleden De vergadering van januari 1935 werd voorgezeten door de heer J. Nuyens Pzn. Hij was het oudste bestuurslid en nam die func- 54

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 55