JAARGANG NR. 20 2006 MARTINUS 72 JAAR 'De onderlinge R.K. Begrafenis Vereeniging St Martinus" Zo luidt de titel van het keurig bijgehouden notulenboek van de vereniging. De tegenwoordige secretaris, de heer Niek Bakker, vertelde mij nog wel dat de titel niet helemaal de lading dekt. Eigenlijk zou de naam "Dragersvereniging" juister zijn, immers het werk van de vereniging blijft beperkt tot vervoer van de overledene en de graflegging. Het andere werk dat bij een overlijden komt kijken wordt gedaan door Begrafenisondernemer Lia Groot- Hoogeboom. Burenplicht Vroeger was het teraardebestellen van een overledene de plicht van de buurt. De mannen wisten in die gevallen wat hun te doen stond. Zo was dat al jaren gegaan, en het was iets vanzelf- sprekends. In Limmen was dat niet zo'n probleem, immers iedereen kende iedereen. Daar kwam bij dat velen een eigen bedrijfje hadden of in het dorp hun werkkring hadden en daarom vrij gemakkelijk een ochtendje konden vrij maken om de buurvrouw of buurman te begraven. Maar de tijden veranderden. Er kwamen mensen van buiten in Limmen wonen en ook gingen steeds meer mensen uit Limmen buiten het dorp werken in fabrieken of werkplaatsen. Dat leverde toch wel eens problemen op, en zo kwam het dat in het jaar 1933 een aantal mensen het initiatief nam om ook in limmen de begrafenissen te ordenen door professionele dragers het werk te laten doen. Het voorlopig bestuur Toen op de laatste dag van juli in dat zelfde jaar de initiatief- nemers in het Parochiehuis bijeen kwamen, hadden zij al heel wat 52

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 53