JAARGANG NR. 20 2006 huis wel of niet opgeruimd is. En na mijn laatste bezoek aan Nederland mis ik zéker de verkeersdrempels niet!" En wat mis je wél van Holland en onze tradities? "Over tradities: een Sarah of Abraham maken wanneer iemand 50 wordt... tegenwoordig maak ik ze uit tijdgebrek van boterkoek, maar ze zijn best. Ook heb ik van het begin af aan kroketten zelf gemaakt. Tegenwoordig kun je ze hier wel kopen in 'The Dutch Shop'. maar ik blijf het altijd zelf doen. Toen de kinderen trouwden, maakte ik een levensloop. Dat kennen ze daar helemaal niet, dat is echt iets van Holland. En de bloemengeur, die mis ik heel erg. Als ik vroeger vanuit mijn werk van Alkrnaar naar Limmen reed, was de bloemengeur zo heerlijk. En de bloemendagen, ja, dat was ook wel iets heel bijzonders. En muziek om op te dansen, te walsen, zoals die met de kermis werd gedraaid. En lange banen schaatsen... als er ijs was, oh, dat was heerlijk!" Ik kom toch nog even terug op de taal. Gaf dat wel eens misverstanden? "Als daar een feest gehouden wordt, dan staat er op de uitnodiging: 'bring a plate'. Sommige nieuwe inwoners namen dan een leeg bord mee. Dat is mij gelukkig bespaard gebleven, omdat Piet wist dat je dan een gerecht moest meenemen. Als je iets organiseert, bijvoorbeeld een barbecueavond, dan neemt iedereen wat mee. We noemen dat pot-luck diners, waarbij iedereen zijn specialiteit maakt. De restjes neemt ieder weer mee naar huis, dus je blijft er niet mee zitten. Ideaal. Maar over de taal: in het begin beheerste ik het Engels nog niet zo goed. Ik vond het erg zo niet mezelf te kunnen zijn. Maar wat ik nooit had gedacht is dat ik uiteindelijk zelfs in de kerk op rijm over mijn leven zou praten' Zou je nog terug willen naar Limmen? "Nee, mijn leven is daar. We hebben ondertussen drie kleinkin- 50

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 51