JAARGANG NR. 20 2006 Dat is mooi gezegd in een enkele zin maar we moeten in alle nuchterheid constateren dat daar veel geld mee is gemoeid en dat we onze hoop moeten vestigen op u als vrijwilliger op wie wij een beroep moeten doen, anders zal dit project tot mislukken zijn gedoemd, maar zoals het is gegaan met de verbouwing van ons prachtige gebouw Schoolweg 1, zo verwacht ik ook dat het zal gaan met de Brandweerkazerne, een stroom van vrijwilligers, een inzet waar Limmen om bekend staat. De aanpak van de verbouwing zal in fasen geschieden, de eerste fase zal in 2006 volledig door de Harmonie worden gebruikt om de toegewezen achterkant van het gebouw te verbouwen. Niet eerder dan 2007 kan de Stichting Bollenmuseum tot uitvoering overgaan, echter het bedenken en uitvoeren van plannen om subsidie en bijdragen te verkrijgen, begroting samenstellen, tekeningen verzorgen, vrijwilligers werven enz. zullen in de komen- de periode alle aandacht krijgen en die tijd hebben we hard nodig. Ik heb een vergelijking getrokken met het parochiehuis en met Vredeburg. Voorstanders en tegenstanders waren voor sloop, verkoop of behoud, waar je ook kwam, er werd veel over gesproken. Inmiddels zijn wij jaren verder, het parochiehuis en Vredeburg zijn niet meer weg te denken. Dat is wat wij ook voor ogen hebben als we denken aan de museale hoek, een plek die niet meer valt weg te denken en waar niet alleen cultuur en historie aandacht zullen krijgen. De inhoudelijke plannen daarvoor zullen de komende tijd worden ontwikkeld door de verschillende partijen. De Stichting Bollenmuseum zal nadien ophouden te bestaan en als onderdeel van de Stichting Oud-Limmen voortbestaan, een logische constructie. Ook de samenwerking met de Hortus staat op het programma, er hebben oriënterende gesprekken plaats- 3

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 4