JAARGANG NR. 20 2006 slecht kon volgen. Als ik naar een meeting moest lag ik de nacht erna wakker en dan kwam die hele troep weer op me af! Dat Engels... Op een gegeven moment was ik wel zo ver dat ik dacht: als jullie het beter kunnen... ik spreek uiteindelijk twee talen! Vanaf dat moment was ik niet meer zo bang om fouten te maken" Hoeveel kinderen hebben jullie gekregen? "We kregen drie jongens en één meisje. We zijn eerst nog elf jaar bij het bedrijf van mijn schoonouders gebleven, daarna voor ons zelf begonnen. Wij moesten de keuze maken voor ons eigen gezin, omdat er geen toekomst was bij het ouderlijk bedrijf. We hebben kassen gekocht met een huis erbij in Drury. Drury is een kleine plaats, kleiner dan Limmen. We wonen ongeveer twee kilometer van de kern. In het begin kweekten we komkommers, meloenen en paprika's, maar later hebben we ons vooral op de tomatenteelt toegelegd. Ondertussen zijn drie van onze kinderen getrouwd. Ze hebben allemaal een Kiwi (Nieuw-Zeelander) als partner. Ze hebben net als hun vader groene vingers. Eén zoon is hovenier geworden, zijn interesse is het verzorgen van gazons. Eén zoon ontwerpt tuinen met palmbonen en zo, die heeft een 'business-grade' (zakendiploma). Onze oudste zoon gaat elk jaar naar Nederland als vertegenwoordiger in zaden van tomaten, paprika en komkommers, alles wat binnen groeit. Ook onze schoonzoon zit in het hoveniersbedrijf, maar heeft als specialiteit het leggen van sierbestrating. Zelf zijn we in Drury goed ingeburgerd, want ik houd ook van sociale contacten. Ik hielp mee bij het 'playcenter'. We zijn coördinators van de kerk. Verder zijn wij actief met in-door bowling, niet alleen als beoefenaar maar ook de bestuurlijke functies ga ik niet uit de weg' Wat ervoer je ais de grote verschillen? "Vooral in het begin vond ik de w.c.'s zo raar... Alles viel rechtstreeks in het water, omdat ze geen plateau hadden zoals wij in 48

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 49