JAARGANG NR. 20 2006 mensen werden dan aangewezen als gijzelaars. Als er dan ergens sabotage of iets dergelijks plaatsvond, werden op die plaats tien gijzelaars doorgeschoten. Oog om oog, tand om tand, heette dat toen. Zo dachten ze het volk bang te krijgen, maar het tegendeel gebeurde. Wij hebben dat ritueel in Limmen tweemaal meegemaakt en weten er dan ook alles van De executie Op 24 september 1944 werd Piet uit zijn cel gehaald om samen met negen anderen door de nazi-beulen te worden vermoord, als vergelding voor een vergrijp waar deze mensen onschuldig aan waren Hiervan was de familie Schol niet ingelicht en zo kwam het dat zij, toen de oorlog voorbij was nog steeds hoopten Piet gezond en wel terug te zien. Maar helaas. Hij bleek begraven in Amersfoort. Zijn stoffelijk overschot is in februari 1946 over gebracht naar Limmen en op het kerkhof naast de RK kerk begraven. Piet Schol behoort, evenals Henk Nuyens en Sjaak van Til, tot de Limmer slachtoffers van de nazi-terreur. Op een plaquette bij ons monument voor de gevallenen staan de namen vermeld van de twintig mannen die in Lirnmen zijn gefusilleerd. Deze plaquette was een geschenk van de Rotary Castricum-Limmen. Dat was een mooi gebaar. Persoonlijk zou ik graag zien dat ook de namen van deze drie mannen bij het monument werden bijgeschreven. Ook Castricum heeft drie omgebrachte oorlogshelden en samen met Castricum zouden deze zes namen op een gezamenlijke gedenkplaquette kunnen worden herdacht. Dat zou recht doen aan de jongens, die de vrede niet hebben mogen smaken. P.A. van der Steen. 45

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 46