JAARGANG NR. 20 2006 OORLOGSLACHTOFFER PIET SCHOL in ons jaarboekje nr 1 besteedde ik onder het kopje Duitsers op Jodenjacht in Limmen" aandacht aan het drama waar Sjaak van Til slachtoffer van werd. Over het sneuvelen van Henk Nuyens, tijdens de hevige gevechten in Rotterdam in mei 1940, schreef ik in jaarboekje nr. 5. over de noodlotgevallen van het derde slachtoffer van de Nazi- terreur, Piet Schol, wist ik te weinig om zijn relaas te kunnen beschrijven. inmiddels heb ik waardevolle informatie verkregen en nu kan ik dan eindelijk recht doen aan de man die, evenals de andere twee, onschuldig slachtoffer werd van de niets ontziende bezetters. Wie was Piet Schol Hij werd geboren in Lirnrnen in het jaar 1916, als zoon van het echtpaar Schol. De familie Schol woonde aan de Pagelaan en bestond uit vader, moeder en acht kinderen. Zes jongens en twee meisjes. Een van de jongens was Piet, een levenslustige vrolijke en ijverige knaap. Vaak ging hij, zodra hij uit school kwam naar bakker Sassen, op de hoek van de Pagelaan en de Hogeweg, om te helpen en daar zal zijn liefde voor het bakkersvak zijn ontstaan. Toen zijn schoot er op zat en hij ging werken, kwam hij in de leer bij bakkerij Karels in Alkmaar. Daar kreeg Piet een degelijke opleiding. Na daar een paar jaar gewerkt te hebben wilde Piet wel eens wat avonturen beleven. Hij monsterde aan op een schip van de Nederlandsche Stoomvaart Maatschappij, en werd aangenomen als bakker/kok op een schip naar Nederlandsch Oost-indië, zoals Indonesië toen werd genoemd. 42

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 43