JAARGANG NR. 20 2006 Met melken hielp ik zelf ook altijd, maar nadat Arie overleden was deed ik dat niet meer. Want je weet precies hoe dat gaat op zondag. De jongens te voetballen, zitten lekker en moeten dan op tijd terugkomen om te melken. Dan is het al gauw: "Ach, moeder doet dat wel" en ik kon het er niet bij hebben. Ik begreep het best wel hoor, ze waren er effies lekker tussen uit, maar ja, daar hebben de koeien geen boodschap aan. Later hebben we een melkmachine kunnen kopen. Hij heeft niemand zien trouwen Alle kinderen hielpen zoveel mogelijk mee. Trudi kon best leren, maar die had eerst thuis geholpen. Toen ik hoorde dat Jaap Schut van de bank in Castricum een meisje van 18 vroeg, ben ik met Trudi daar naar toe gegaan. Ik zei tegen Jaap: "ik zal het je maar eerlijk zeggen, ze is pas 15 "Nou, ze zie er pittig uit, ik neem haar" zei Jaap. En daar is Trudi een tijd geweest en heeft er alles geleerd over bankzaken. Ria is ook nog een tijd thuis wezen helpen; de jongens en meiden hadden samen evengoed veel schik met elkaar; er is hier heel wat afgelachen. Piet wilde graag lasser worden, dus die was al gauw bij Vermolen aan de gang als bankwerker-lasser. Willem ging naar de Mulo; hij kwam thuis met een best rapport, maar halverwege de tweede klas stopte hij ermee. "ik heb er geen zin meer in"' zei hij, "ik wil timmerman worden" Gelukkig dat een zwager kon zorgen dat hij in Beverwijk naar school kon zo halverwege het schooljaar, anders had ik het ook niet geweten. Aad is naar de Mulo gegaan. Wat ook zo mooi was is dat ik met Aad naar Rome ben geweest toen ik 80 werd. Prachtig was dat; ik heb de paus nog een hand gegeven. Marga wilde kapster worden en moest daarvoor soms 's avonds in Castricum zijn. Ik was soms ook mee en op een keer hadden we de bus gemist. Dus ik zeg tegen Marga: "ik ga wel effies in het donker staan en dan moet jij maar liften; voor zo'n mooi jong 28

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 29