JAARGANG NR. 20 2006 12 uur 's avonds en toen heb ik me omgekleed en zijn Arie en ik samen naar Limmen gefietst. Om half drie kwamen we aan en om half vijf moesten we alweer op om te melken. We zijn begonnen met 9 koeien. Twee dagen na onze trouwdag brak de oorlog uit! Als er een bom op komt ben ik mijn geld kwijt De eerste zes weken van ons trouwen hebben we op klompen bij tafel gezeten; geen vloerbedekking, niks! Willem Kuilman de schilder was bij ons bezig om de boel op te knappen, maar hij stopte er meteen mee omdat de oorlog was uitgebroken. Hij zei: "Als er een bom op komt ben ik mijn geld kwijt' Ik had voor mijn trouwen altijd gezegd dat ik hoopte dat ik de eerste twee jaar geen kinderen zou krijgen. Zuster Canisia zei toen de eerste kinderen er waren: "Nou moet je je mond houden, want jij hebt mooi je zin gekregen''' Het praatje ging al van: "Ze kan zeker geen kinderen krijgen' Arie en ik hebben in oorlogstijd aan heel wat mensen, zeker zo'n 48, 's nachts onderdak geboden en ze zover mogelijk van voedsel voorzien. Veel mensen gingen richting Anna-Paulowna op zoek naar eten. Dan konden ze bij ons slapen in het hooi. Maar ik ging altijd effies kijken of ze geen lucifers bij zich hadden. Ik begrijp wel dat ze misschien even wilden kijken om te zien hoe laat het was of zo, maar bij het hooi is dat veel te gevaarlijk. We hebben ook nog een meidje uit Haarlem te logeren gehad, Beppie Kuiken, in de hongerwinter; ze was ondervoed. Oh, wat was dat meissie zwak, ze moest 's nachts wel vijf keer plassen van alle 'lawaaisaus' wat dat kind te eten had gehad. Maar ze knapte al gauw wat op want wij konden haar melk geven en zo. Ik denk dat ze temet al een half jaar bij ons was, toen haar vader jarig was. Dus hadden mijn man en ik besloten dat hij met dat meidje achter op de fiets naar Haarlem zou gaan als verrassing. Hadden we het maar nooit gedaan! Maar ja, je doet het uit goeiigheid. Haar ouders herkenden haar 21

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2006 | | pagina 22