Jaargang nr. 19 2005 HERINNERINGEN AAN LIMMEN Onwillekeurig wordt ik nog aan mijn Limmen herinnerd. Zoals laatst bij de speciale TV-uitzending ter gelegenheid van de uitreiking van de Bijbel in de nieuwe vertaling. Daarbij werd onder meer het Halleluja van Handel door Miranda van Kralingen gezongen in het Engels. Wij zongen dat al met het jongenskoor onder de bezielende leiding van kapelaan Sprenger, maar dan wel in het Duits. Ik vergeet nooit meer: "Halleluja dern Gott der Herr, regieret almachtig' cultuur. Met zingen, Weer een bewijs dat Lirnmen rijk was aan muziek en liturgie groeiden we op. Daaraan leverde het wekelijkse kerkblad "Sursurn Corda" een grote bijdrage. Naast de gebruikelijke kerkberichten en, gelieerd aan de cyclus van het leven, het vermelden van geboorten, huwelijken en overlijden, werd ook aandacht geschonken aan verhalen die met het roomse leven te maken hadden. Bijvoorbeeld over de Amerikaan Babe Ruth, de befaamde 1 honkbalspeler. In die tijd was het niet vanzelfsprekend dat een katholiek zo beroemd werd. Maar hij, de absolute recordhouder van het aantal homeruns, was voor de Roomse zaak van grote betekenis. Ooit stond in ons kerkblad een verhaal onder de kop "Wie was Bandera?" Bandera was de zoon van een katholieke priester in de Oekraïne. In dit enorm grote en uitgestrekte land was het haast onmogelijk om in de lange barre winter als éénling stand te houden. Vandaar dat de paus dispensatie had verleend met betrekking tot het celibaat. Zodoende kon daar een priester trouwen en een gezin stichten en met de steun daarvan een bestaan opbouwen. Bandera vluchtte voor het communisme naar West-Duitsland 61

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2005 | | pagina 62