Jaargang nr. 19 2005 Zo werd met beetjes tegelijk de straatverlichting in Limmen aangelegd en het zou nog tot de jaren twintig duren eer het grootste deel van de wegen elektrische verlichting had. P.A. van der Steen In gesprek met... Henk van der Eem, zoon van Piet van der Eern - bakker sinds 1905 in Lirnrnen Was jouw vader een geboren Limmer? 'Nee, hij kwam van Hoofddorp. En als bakkersknecht heeft hij in Rotterdam, Bergen, Beverwijk en Loosduinen gewerkt. Hij was 25, toen zijn ome Cor uit Alkmaar zei: "Er is een bakkerij te koop in Limmen' "Ach joh" had mijn vader gezegd, 'Wat moet ik nou in dat Limmen doen?" Ome Cor zei: "je ken toch gewoon wel heen fietsen, gewoon effe gaan kijken?' Achteraf was het helemaal zo gek niet. Lekker veel ruimte eromheen. Je kon lekker een paar varkens houden waar je het oude brood aan op kon voeren. Het was de bakkerij van Chris Vrugt. Dat was de plek waar nu Siem Kuyper, de groenteboer, zit. Na overleg kon mijn vader die bakkerij ook huren, voor f 3,50 per week. Daar is mijn vader begonnen en hij had al kennis aan mijn moeder (Greet Stokman uit Alkmaar), dus zijn ze gelijk getrouwd en daar samen begonnen. Daar zijn elf kinderen geboren, drie jongetjes waarvan er twee heel jong zijn gestorven en dan acht meiden. Dat huis lag precies in een bocht en vooral 's avonds als er auto's aan kwamen rijden leek het soms net alsof ze ons huis binnen- reden. Nu had mijn vader van kennissen uit Beverwijk gehoord dat de Rijksweg verbreed en rechtgetrokken zou worden. Daarom adviseerden zij mijn vader: "Man, je moet dat spul kopen, want dat staat op de nominatie om gesloopt te worden en dan wordt dat pand geveild!' Een kennis van mijn vader zou een bod gaan doen, want dat ging natuurlijk beter, want mijn vader was belang- hebbende. Dus toen die kennis terugkwam vroeg mijn vader: 'En, kun je me feliciteren?" 'Nee, dat is zo'n ouwe troep, dat moet je niet kopen, maar ik heb wel een optie op een stukje grond even verderop". En daar werd onze bakkerij gebouwd en dat was dus op deze locatie. 48

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2005 | | pagina 49