Jaargang nr. 19 2005 WAT GEBEURT ER ALLEMAAL OP DE LIMMER KROCHT EN WAAROM? Archeologie?? Wat moetje ermee, waarom kiest iemand ervoor? Daarnaast: zit er toekomst in, kan je er je mee verdienen? En willen wij nuchtere Hollanders dat allemaal weten? Dus vol goede moed erop af; het was gelukkig droog, zelfs een zonnetje, maar wel een harde wind. Dan zie je al die mensen ploeteren op een paar vierkante meter grond. En dan ineens een enthousiaste stem: "Moet je zien!" Weer overblijfselen van een bouwput. Hier hebben zeker zo'n 50 woningen gestaan. Onvoorstelbaar dat sommige stukken zo gaaf zijn gebleven! Dit is zeker jaar oud. Later zie je de groep mensen lekker bij een bakkie koffie volop discussiëren over de laatste vondsten. Het werkt heel aanstekelijk; mijn nieuwsgierigheid werd hierdoor alleen maar groter. Gelukkig waren er wat deskundigen bereid mijn vragen te beantwoorden. Als eerste een jonge studente, Anna Rikkert. Ze was 2e jaars studente archeologie aan de Universiteit van Amsterdam en dit was haar tweede veldwerkplek. De eerste was in Wolfheeze op de Veluwe geweest maar die was veel kleiner van opzet. Daar moest ze met 10 medestudenten een paar M2 doorgraven. Maar hier in Limmen vond ze echt geweldig, dit soort onderzoek, daar ging ze voor. Het had haar altijd al geboeid, het was zoveel leuker dan die droge geschiedenis uit de boeken; dat was veel te statisch. Dit is lekker buiten bezig, heel afwisselend. En op deze manier kom je er achter waar en hoe onze voorouders geleefd hebben. Op de vraag: 'Wat zou je graag willen vinden en waarom archeologie' antwoordde ze lachend: "Een Vikingschip of sieraden. Niet vanwege de geldwaarde, maar om een antwoord 36

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2005 | | pagina 37