Jaargang nr. 19 2005 VOORWOORD Geachte donateurs, Als voorzitter van de Stichting Oud Limmen prijs ik mij gelukkig u te kunnen melden, dat wij een eindelijk een eigen onderkomen hebben: "'t Oude Schooihuys" genaamd. Geen vergaderingen meer bij de bestuursleden aan huis of in de oude brandweer kazerne. Alle spullen voor zo ver nog te achterhalen gecentraliseerd op de Schoolweg. Wie had dat voor een paar jaar geleden kunnen bevroeden. Een jaar lang hebben zo'n vijftien vrijwilligers het klaar gespeeld een klein, maar fijn, kwalitatief hoogstaande verbouwing op te leveren. Ik tref daar nog steeds een zeer enthousiast bestuur aan. Het probleem "huisvesting" is opgelost. D.w.z. voor dit moment. Een langdurige periode van onderhandelingen en subsidie- aanvragen bij diverse fondsen is bijzonder succesvol afgerond. Zonder de hulp van velen zou het absoluut een onhaalbare zaak zijn geworden. Ontstaan: Op initiatief van huisarts T. Eizinga werd in 1986 de stichting OUD-LIMMEN opgericht. Aanleiding was de regelmatige afbraak van beeldbepalende panden, samen met een aantal betrokken burgers werd het plan opgevat om de stichting op te richten en zo geschiedde. Van een statische naar een dynamische aanpak: Het pand Schoolweg 1 is niet geschikt voor het houden van tentoonstellingen. Het pand is te klein en voldoet niet aan de gestelde eisen voor een publiekstoegankelijk gebouw. In de doelstelling van de stichting OUD-LIMMEN past het bezitten 1

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2005 | | pagina 2