Jaargang nr. 19 2005 slaagde zijn toestel juist nog ruimschoots vóór het meertje aan de grond te krijgen. De derg Meester had er lucht van gekregen dat er een toestel was geland. Hoe hij daar achter kwam snapten wij niet; maar zo was dat met meesters: zij zagen alles. Dat kwam ons niet altijd goed uit, maar nu dan wel natuurlijk. Want er was avontuur in het verschiet. "Hij staat in het weiland bij het Overdie', had meester ons laten weten. Toen om half vier de school uit was renden wij naar de Dusseldorpervaart en via de notweg naar het Die. Nu zouden wij eindelijk een vliegtuig kunnen aanraken, denkje eens in: wat een sensatie. Maar dat zat ons niet glad. Toen wij ter plekke waren gearriveerd was de Koekoek juist bezig om Keessie de Kod uit zijn eigen derg weg te jagen. Dat ging niet zomaar want punt één: de derg waar het toestelletje stond was van Kees. En punt twee: De Koekoek en Kees waren geen vrienden; dat waren zij nooit geweest en dat zouden zij nooit meer worden ook. Waarvan akte. Kees Dekker werd Kees de Kod genoemd omdat hij in het recente verleden koddebeier was geweest. Omdat er meerdere Dekkers waren met de voornaam Kees was het vaak nodig om een bijnaam te hebben. Verbaal zou De Kod het van De Koekoek kunnen winnen; hij had een vlijmscherpe tong. Maar fysiek was de kleine Keessie op afstand in de minderheid bij de grote en brede Koekoek. Het leek een strijd te worden tussen David en Goliath en deze eindigde nu eens niet in het voordeel van de kleine David, zoals in het bijbelverhaal. Dat ook wij achter het damhek moesten blijven lag voor de hand, nu ook de eigenaar van het land niet werd toegelaten. Wat was er nl. aan de hand: de piloot, die ongedeerd uit zijn toestel stapte, commandeerde aan de Koekoek dat bij alle 27

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2005 | | pagina 28