Jaargang nr. 19 2005 Ook zal ik nooit vergeten die keer dat er een uitje was georganiseerd maar een van de mannen wilde persé niet mee. "Man" zei hij, "wat wil je nou, ik ben in '14-'18 gemobiliseerd geweest in Venlo, ik heb daar de hele wereld al gezien. Voor mij niets nieuws meer." Je hebt veel veranderingen 'n de zorg meegemaakt? Ja, vooral in het begin was het beleid, dat als een bewoner ziek werd, de patiënt in 'de Carneren" werd verzorgd tot zijn overlijden. Toen kwam de tijd dat je alles met minder personeel moest doen. In de praktijk betekende dat voor de bewoners, dat als zij te veel hulpbehoevend werden, zij naar het verpleeghuis moesten. Dat was soms echt schrijnend. En nu in het nieuwe zorgcentrum is het uitgangspunt dat we zoveel mogelijk de mensen hier houden. Als ik zo terugkijk kan ik wel zeggen dat er altijd een prima samenwerking was; er kon altijd veel. Nu gaan we over naar een andere vorm van zorg. We hebben nu een nieuw zorgcentrum, dat aan de eisen van deze tijd voldoet. Slotwoord Beste Gerrit, namens iedereen wil ik jou een extra pluim geven. Dankzij jouw bijzondere kookkunst en flexibele inzet (rapies zonder saus) bij evenementen, dan denk ik aan boerenkooldag of palingroken, bitterballen bij de polonaise, maak jij het voor veel ouderen zowel binnen als buiten 'de Carneren" zo aangenaam mogelijk. Lieve Mary, bij deze ook jij heel hartelijk bedankt, want het betekent wel in de praktijk dat jij met de Kerst enz. altijd zonder echtgenoot zit. Nogmaals bedankt, jullie zijn een fijn stel mensen. Gerda Kuyper-Bruschke 21

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2005 | | pagina 22