Jaargang nr. 19 2005 het wel in die tijd zien. Eén bewoner vertelde dat, toen zijn vrouw was overleden, hij naar het Maria-Oord was verhuisd omdat hij daar verzorgd werd. Toen zijn vrouw overleed was hij 59 en hij is bijna 100 geworden. Dus 41 jaar vaste bewoner. Ik weet nog dat het zustertje wat altijd voor de mannenafdeling zorgde, heel lief bedacht hoor, maar om ze wat afleiding te bezorgen had ze een poes aangeschaft voor de mannenkamer. Het arme dier hing na een dag of vier in de boom en ik weet wel zeker dat het zustertje de enige was die hem daarna miste. Ook nog een aanvaring, of een flater of hoe je het noemen wilt, gebeurde met het eerste kerstfeest. De laatste week voor kerst werd er in de keuken van alles door de Limmers bezorgd. Hazen, konijnen, fazanten, noem maar op. Ik zat dat alles zo eens te bekijken en ben lekker aan het bakken geslagen. Je begrijpt dat de bewoners hebben gesmuld, eerste kerstdag. Voor de zustertjes had ik tournedootjes gemaakt en voor de tweede kerstdag ik geloof een lapje vlees. Komt er een zustertje bij me vragen wanneer ze nu konijn of zo zouden krijgen. Helaas, ik had alleen de botjes nog; wist ik veel dat het voor de zusters bestemd was als blijk van waardering voor al hun zorgen aan de ouderen. Had je een grote keuken tot je beschikking? Welnee, je deed alles op één groot fornuis met twee gaspitten. Alles werd in etappes gekookt; eerst de soep. Als die klaar was schepte je die uit. Elke bewoner had zijn eigen bakje met streepjes erop, op het Iaatst wist je aan de streepjes van wie dat bakje was. Dan kookte je de aardappels en groente. Die verdeelde je ook weer in bakjes, of op schalen voor bv. de mannenkamer. Alles werd dan in de oven op platen gezet en zo warm gehouden tot etenstijd. De bewoners die een eigen kamer konden betalen kregen alles in roestvrij stalen bakjes, voor de andere bewoners waren er 16

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2005 | | pagina 17