Jaargang nr. 18 2004 SCHENKINGEN De stichting heeft weer van verschillende kanten spulletjes cadeau gekregen. Met een eigen onderkomen dat vrijwel gereed staat, zijn historische spulletjes en documentatie bijzonder welkom. Zo ontvingen wij: Van de heer Frans Prins een boekwerk over de toenmalige RK tuinarbeidersbond 'St. Deusdedit' Van de erven Nic. Droog een grote hoeveelheid foto's van Limmen die Niek heeft gemaakt. Niek beklom graag de kerk- torens, waardoor we nu van verschillende tijden mooie overzichten van ons dorp hebben. Mevr. Tiny Veldt-Baltus heeft ons een hoeveelheid Katholieke Illustraties toegezegd van lang geleden; heel leuk voor onze historische leestafel, vol oud nieuws. Natuurlijk blijven wij geïnteresseerd in oude foto's, films, documenten of objecten die we dan graag kopiëren of in bruik- leen ontvangen. We hebben een mooie ruimte om te kijken en te werken. Misschien is er nog een museum in het verschiet. We kunnen nu heel goed historische materialen een onderdak verschaffen en ons pand een beetje inhoud. Nog even wat rechtzetten: In het laatste jaarboekje zijn in het artikeltje over Bregt Swart een paar fouten geslopen in de onderschriften van foto's: op blz. 35 wordt het kind linksboven Griet genoemd, het is echter Trien. Op blz. 39 wordt bij de foto van het 50-jarig huwelijk de 3e man, staand vanaf links, Wouter Kraakman genoemd. Het is echter Jaap Brakenhoff. Wouter Kraakman moet dan de ziftende man aan de linkerkant zijn. K. Droog 54

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2004 | | pagina 55