Jaargang nr. 18 2004 De bakkerij van Sassen, voor de winkel vrouw Sassen met kleine Ab Het was inmiddels 1933. De economische crisis die veel landen teisterde, deed zich ook bij ons gevoelen. De bloembollenexport liep terug en ook de kwekers droegen de gevolgen daarvan. Er volgde werkeloosheid. Ook de andere producten van de land- en tuinbouw kelderden in prijs, zodat het voor die mensen nog nauwelijks of niet meer lonend was om het bedrijf voort te zetten. Als gevolg daarvan zakten ook de grondprijzen, en zo kwam het dat een grote akker tuingrond aan de Hogeweg in de verkoop kwam. De grond was al in de jaren twintig in eigendom gekomen van CorWinder die op het hoekje van de Pagelaan en de Hogeweg een bakkerij liet bouwen. In de jaren dertig werd de bakkerij overgenomen door Cor Sassen en is nu bekend als de winkel van bakkerij Putter. In Heemskerk bouwde aannemer Neuteboom rijtjes-huizen en omdat ook onze gemeente niet moeilijk deed als het om ruimte lijke ordening ging, liet de ondernemer zijn blik op Limmen vallen. Cor Winder bleek bereid om zijn akker aan Neuteboom te verkopen. Zo kwam het dat er in onze zo rustige buurt plotseling heel veel veranderde. Wij woonden aan de Visweg, nabij de vijf- sprong, en ik was toen tien jaar oud. Een leeftijd waarop een kind dolgraag avonturen wil bele- ven. Voor Limmen was zelfs een blokje van twee onder een kap al een nieuw verschijnsel dus een rij, bestaande uit blokjes van twee afgewisseld met twee vrijstaande woningen was nieuw voor ons. 42

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2004 | | pagina 43