Jaargang nr. 18 2004 HERINNERINGEN AAN LIMMEN Een vorige keer heb ik al wat herinneringen opgetekend, maar omdat ze zo goed de geest van die tijd weergeven laat ik me verleiden om er nauwkeuriger op in te gaan. Mijn bewustwording begon aan de Dusseldorperweg waar wij woonden. Al mijn belangstelling ging uit naar mijn oudere broer Jaap. Hij en de jongens van Pepping, de timmerman, de jongens van Zomerdijk van melkfabriek "de Vereniging" de jongens van Dirk Hollander, de stoffenkoopman en Jan Veldt vormden een hechte gemeenschap. Ze waren in mijn ogen altijd interessant bezig. Ze musiceerden met z'n allen in de aanbouw van ons huis met het grote kolenhok als podium. Hoe en wanneer ze dat deden weet ik niet, maar toch zodanig dat Jan Veldt later een verdienstelijk drummer is geworden. In een schuur achter de melkfabriek was een kapel nagebootst, compleet met altaar en toebehoren. De moeders zullen ook hun steentje hebben bijgedragen, want het kazuifel en de kleding voor de misdienaars ontbraken niet. Er viel voor mij veel te bewonderen, want de Hollanders konden ook goochelen. Toch zorgde ook ik al heel jong voor grote opschudding. Mijn moeder was zwak en had daarom hulp van Aagie Swart uit Castricum. Ondanks het toezicht van die twee was ik er toch tussenuit geknepen en lag ik op mijn buik op de rand van het Stet met een stok in het water te poezelen. Pas veel later is het tot me doorgedrongen waarom de hele buurt op stelten stond. Maar met mijn vrijheid was het toen gedaan want voortaan moest ik naar de bewaarschool bij de zusters. Omdat ik ongunstig jarig was duurde het verblijf daar bijna drie jaar. Van de lagere school herinner ik mij meteen juffrouw Wortelboer. Een heel lieve dame uit Alkmaar. Ze nam wel eens cadeautjes voor ons mee, maar ze was zo zenuwachtig dat haar nervositeit ook op mij vat had. Het was dan ook een hele verademing om daarna in de klassen van meester Bruschke terecht te komen. 16

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2004 | | pagina 17