Jaargang nr. 18 2004 dat meester de kinderen eerder moest laten vertrekken, teneinde de pastoor in staat te stellen zijn heilzaam werk te verrichten. De burgemeester had echter begrip voor de onderwijzer en vond dat pastoor zich aan de schooltijd moest aanpassen en niet andersom. Daar wilden de wethouders het niet bij laten zitten en wethouder Pepping was zó boos dat hij een brief schreef aan de onderwijzer waarin hij deze beschuldigde van kinderachtige plagerijen, luiheid en nog meer harde beledigingen. De onderwijzer stuurde de brief door naar de burgemeester en voegde daar een begeleidend schrijven bij, waarin hij zijn eigen lezing van de zaak gaf. Hij schreef dat hij aanvankelijk de wethouder met gelijke munt had willen terug schrijven, maar dat hij na enig nadenken gekalmeerd was en besloten had de burgemeester deelgenoot te maken van de inhoud van brief van de wethouder. Meester Jansen schreef dat hij absoluut niets wist van te laat komen op de lering, maar dat hij ook vaak niet wist hoe laat het was omdat de klok van de kerk dikwijls stil stond of zeer onregelmatig liep, en soms wel een kwartier achter liep. Om de juiste tijd te weten moest hij naar zijn woning om in de huiskamer op de klok te kijken. De verhoudingen tussen de raadsleden enerzijds en de burgemeester en de onderwijzer anderzijds is nooit meer echt hartelijk geweest. Maar de tijd lost alle problemen op, en zo ook deze: De onderwijzer was al oud en ging spoedig ha het incident met pensioen (fl775,- per jaar) en in 1896 overleed burgemeester De Wildt. Hij werd opgevolgd door burgemeester Baron Schimmelpenninck. Voor de vacature schoolhoofd kwamen maar liefst vijftig sollicitaties binnen. Een er van was van de heer G.J. Meyer uit Hoorn. Hij kreeg de aanstelling en bleef hoofdonderwijzer van de O.L. school tot in de jaren twintig van de vorige eeuw. De ouderen onder ons zullen zich meester Meyer herinneren. Hij woonde aan de Kerkweg en je zag hem, toen hij heel oud was, 's zondags de kerk binnen strompelen om de mis bij te wonen. 12

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2004 | | pagina 13