Jaargang nr. 17 2003 De gebroeders hadden overigens nog veel meer scherven en dingen gevonden. Maar dat hebben ze reeds lang geleden welwillend afgestaan aan dhr. Kraakman van Duyndoorn aan de Duinweg in Bakkum, die een grote belangstelling voor historie had. Kogelpotaardewerk Kogelpot-aardewerk ontleent zijn naam aan de kogelronde, grijze tot zwarte handgemaakte potten waaruit 99% van de vormen van deze aardewerksoort bestaat. Vaak is het lokaal vervaardigd. Het heeft een lange looptijd gehad, van 800 tot 1300. Verwarrend is dat de op export gerichte productiecentra in Elmpt, Pingsdorf en Paffrath deze zeer gevraagde vorm ook hebben gemaakt waardoor er niet alleen sprake is van kogelpotten van kogelpot-aardewerk maar ook van kogelpotten van Elmpt-, Pingdsorf- en Paffrath-aardewerk. Tot welke soort 'onze' kogelpot behoort en welke ouderdom hij heeft moet nog uitgezocht worden. Helaas kan de pot nog niet tentoongesteld worden, zoals dat de bedoeling was. Maar wanneer de gemeente Castricum - hopelijk op korte termijn - een positief besluit neemt aangaande de ruimte voor de stichting, zal de pot een prominente plaats innemen. Verder heeft de heer Frans Prins, bekend van vele jaren Prins Carnaval, de stichting enkele fotoalbums geschonken van de festiviteiten die in die jaren plaats gevonden hebben. Audio-visueel Heeft u nog oude (super 8) films of dia's doelloos in de kast staan. Laat ze dan overzetten op video, evt. met een sfeervol muziekje op de achtergrond, voor een billijke prijs. Hiervoor kunt u terecht bij Jaap Adrichem, tel 072-5051601. De redactie De voorzitter 5

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2003 | | pagina 6