Jaargang nr. 17 2003 Ook probeerde ik in die tijd wel eens een klus te doen voor ruilhandel. Ik moest nog eens een keer bij een boer een deur en een kozijn plaatsen. Het was mooi solide spul, wat ik geplaatst had. "Nou", zei ik, "geef maar liever een kaassie in plaats van geld". "Geen sprake van", zei die boer, "een kaas brengt me veel meer op!" Ook werd er wel eens gezegd: "ik heb helemaal geen ruilhandel", maar toen ik stiekem keek zag ik dat de zolder vol met kazen lag. We hebben met de oorlog met Sinterklaas één keer een kaas gekregen. Nou, daar was je rijk mee. Van welke Sinterklaas die was, weten we nog steeds niet..." Was u niet bang om opgepakt te worden? "Van voor de oorlog was ik al lid van de vrijwillige brandweer. Daarvoor krijg je een 'ausweis'. Ook was ik lid van de Tuindersbond geworden en daarvoor kreeg je ook zo'n papiertje. Zo gingen mijn vrouw en ik een keer op zondag met de kinderwagen lopen naar opa in Bakkum. We moesten langs veel loopgraven. Opeens sprongen er een paar soldaten tevoorschijn en werden we ingesperd, zoals dat heette. Maar door die papiertjes mochten we gelukkig door. Op een nacht gingen we met een paar man iepenhout zagen bij de Zanddijk. Opeens werd er een lichtkogel afgeschoten vanuit een vliegtuig. We doken meteen de greppel in. Nadat het rustig was geworden, klommen wij de greppel uit, en omdat het zo stikkedonker was, hadden we niet gezien, dat er een paar mannen liepen! We schrokken ons rot! Tot 25 Huize Weltevrede, Molenweg 1a. Opgetrokken in hout omdat de bezetter geen toestemming gaf voor steen.

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2003 | | pagina 26