Jaargang nr. 17 2003 IN GESPREK MET: DHR. A. HENSELMANS, AANNEMER EN TIMMERMAN Waar komt de familie Henselmans van oorsprong vandaan? "De familie Henselmans is al jaren een begrip in Noord-Scharwou. Daar had mijn opa toentertijd al een aannemingsbedrijf. Mijn grootouders hadden twee zoons, Jan en Joop. Joop, mijn vader, is op zoek gegaan naar werk ergens anders tot Sassenheim aan toe. In 1908 kon mijn vader een timmermansbedrijf in Limmen kopen, een woning met werkplaats aan de Dusseldorperweg. Tot op heden wonen er nog steeds Henselmannen in deze woning. Ook het huurhuis ernaast kwam in bezit van mijn vader. Dat huurhuis heeft nog dikwijls dienst gedaan als tijdelijke woning, toen de Rijksweg werd verbreed in 1928 met onder andere fietspaden. De werkplaats aan de Dusseldorperweg is tot 1968 in gebruik geweest voor ons timmer- en aannemingsbedrijf. In 1968 ging het bedrijf over in een maatschap: "Motaal Aluminium"." Hoe ging het tijdens de eerste wereldoorlog met uw familie? "Mijn vader moest in 1914 voor zijn dienstplicht naar Den Helder. Hij was toen nog bezig met verscheidene klussen in Limmen, zoals de boerderij van de kerk aan de Westerweg, waar Bart Dirkson altijd heeft gewoond. Die boerderij was ingestort en mijn vader had de tekening en het bouwplan gemaakt om er een nieuwe boerderij neer te zetten. Ook de boerderij van toen Piet Mooj (later van de familie Ligthart) heeft mijn vader getekend en gebouwd. Die werktekeningen maakte hij dan in Den Helder; 21 Johannes Henselmans en Trijntje Mors bij hun huwelijk in 1908

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2003 | | pagina 22