Jaargang nr. 16 2002 Wim schonk veel aandacht aan de mensen en stond letterlijk dag en nacht voor ze klaar. Mevrouw Bremmers runde de apotheek en samen hielden zij de dorpsgenoten zo gezond mogelijk. Toen Wim met pensioen ging grepen veel stichtingen en verenigingen de kans aan om van de capaciteiten van Wim gebruik te kunnen maken. Wim kon geen néé zeggen en bekleedde al spoedig een scala aan baantjes. Toen onze voorzitter van het eerste uur, dr. Elzinga, wegens drukke werkzaamheden moest stoppen, vroeg hij aan Wim hem op te volgen. Ook toen kon Wim geen néé zeggen, te meer omdat de geschiedenis van het dorp een warm plaatsje in zijn hart had. Maar het voorzitterschap was voor Wim te statisch. Hij was een "doener". Toen er na enige tijd een nieuwe secretaris moest komen nam Wim dat werk op zich. Hierin voelde hij zich helemaal op zijn stek. Zijn notulen waren geen droge opsomming van het gesprokene, maar vlot lopende verslagen. Als secretaris had hij de vrijheid zijn creatieve geest te gebruiken. Zijn vlot lopende geschriften waren smakelijk gekruid met humor. Helaas moesten wij afscheid nemen van deze voortreffelijke secretaris. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. In Memoriam Ype Wiersma Nadat wij in juli afscheid moesten nemen van onze secretaris sloeg in december het noodlot andermaal toe. Onze voorzitter, Ype Wiersma, was weliswaar sinds enige tijd ziek, maar dat hij hiervan niet meer zou herstellen was voor ons een onverwachte schok. Ype was een geboren Fries en hij bleef zijn leven lang Fries, zei hij zelf, ook al verhuisde hij als kind al met zijn ouders naar Groningen. Als jongeman ging hij naar zee. Hij werd machinist op de grote vaart en voer op alle wereldzeeën. Natuurlijk kwam hij in heel veel landen; ver weg en dicht 5

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 6