Jaargang nr. 16 2002 voeging en de bestaande gemeentelijke samenwerkingsverbanden met Akersloot ontstond er samenwerking met de stichting Ouderenzorg Akersloot/Uitgeest, die de verzorgingshuizen en aanleunwoningen aldaar beheerde. De samenwerking lag voornamelijk op het vlak van directieoverleg en gezamenlijke cursussen. In 1995 werd echter de wens uitgesproken tot een nauwere samenwerking. De grotere zorgbehoefte, maar ook de zwaardere regelgeving, moeilijkere financiering, hogere kwaliteitseisen en bezuinigingen waren belangrijke factoren. Een belangrijke wens was om evt. verpleeghuiszorg te kunnen leveren, zodat de ouderen niet meer verhuizen zouden hoeven. Maar ook de mogelijkheid om andere diensten aan ouderen te kunnen leveren speelde mee. Gezamenlijke inkoop, gezamenlijke klachtencommissie en moderne inspraakregelingen waren directe vruchten van de samenwerking. Eind 1996 mondde dat uit in de fusie van de Cameren met Strammerzoom en Geesterheem in de stichting Zorgcentra "de Rietlanden". Om de verzorging en verpleging, zoals in de Cameren, niet te belasten met taken die meer in het verlengde van een woningbouwvereniging liggen, werd het beheer van de Lage Weide afgesplitst in de aparte stichting Woonzorg Lage Weide. In de volgende aflevering: Oh Tempora, oh Mores! Wat voor de Kamers 300 jaar duurde en voor het Maria-oord toch nog 50 jaar, duurde voor de Cameren slechts 25 jaar: Het voldeed niet meer aan de moderne eisen. De zaken ontwikkelen zich zo snel dat niets de tijd meer heeft om oud te worden. Behalve de ouderen zelf dan en ook dat wordt steeds meer ervaren als een ongeluk en niet als een bekroning. De plannen zijn langdurig in ontwikkeling geweest en enkele keren op de lange baan geschoven. Op het moment van schrijven, 2002, is de eerste fase van de nieuwbouw volop aan de gang. Maar dat is nog geen geschiedenis; voor de schrijvers van Oud Limmen moet eerst het stof optrekken. Deze ontwikkelingen houdt U dus van ons tegoed tot een later tijdstip. K. Droog 60

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 61