Jaargang nr. 16 2002 spelen, die door de Rabo-bank geschonken werden voor de recreatie. Het accent op bezigheid en beweging, wat in de Cameren zo overduidelijk de mist in ging, vond bij de SWOL, met haar jongere en in ieder geval vitalere leden een gretig gehoor. En zo wordt weer de conditie, dus de zelfredzaamheid en het gevoel voor eigenwaarde gestimuleerd. Maar al in '95 moesten de barricades bemand worden: de Wollewei dreigde onder de slopershamer te verdwijnen en de SWOL vreesde door de gemeente in de koestal van "Vredeburg" geparkeerd te worden. Dat de soep niet altijd zo heet gegeten wordt als zij wordt geserveerd, bleek hier wel weer. Met behulp van een riante schenking van alweer het Juliana fonds kon de ruimte 'gnappies' ingericht worden. De jeu de boules-banen werden opnieuw aangelegd. Een nieuw bewind In april 1992 trad, na een lange sollicitatieprocedure, een nieuwe directeur aan: H. van Diepen en kon dhr. Elders in de VUT. Hij pakte de zaken voortvarend aan. Er was reeds lang behoefte aan een winkeltje in de Cameren waar de inwoners diverse kleine boodschappen zouden kunnen doen. Want voor een aantal was de wandeling tot de Dusseldorperweg toch wel wat veel. Maar de voorraden van hun eigen keukentje in de gaten houden, rekenen voor visite, de prijzen in de gaten houden en andere mensen tegenkomen stimuleert de zelfstandigheid en dat is altijd een groot goed. Geld om de ideeën uit te voeren ontbrak echter, de overheid had wel de mond vol van "Zorg op Maat", maar liet subsidiëring van dit soort initiatieven niet toe. Totdat in '93 de Rotaryclub Castricum zich er hard voor maakte en de benodigde 12.000,- bij elkaar bracht. Waarbij de Rabobank en de Diaconie een stevige duit in 't zakje deden. Al enige jaren was er sprake van overleg tussen directies en besturen van de verzorgingstehuizen in geheel Noord-Kennemerland. Mede door de voortdurende dreiging van samen- 59

Jaarboek Stichting Oud Limmen | 2002 | | pagina 60